
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Non-Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | R-2R |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 12 |
| Reference Type | External |
| Settling Time | 5 µs |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Differential Output | No |
| Interface Type(Data Interface) | Parallel |
| Analog Supply Voltage | ±14.25 V to 15.75 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
